ASUS ZenBook 3 UX390UA

0
32 views

Genel BakışÖzellikler

Benzersiz performansı ile dünyanın en prestijli dizüstü bilgisayarı
Mobil bilgi işlem dönemi için en baştan tasarlanan ZenBook 3 hakkında sadece ZenBook serisinin yeni nesil üyesi demek haksızlık olur. ZenBook 3’ü şimdiye dek üretilen en ileri teknolojiye dayalı ZenBook kılmak için her bir hassas bileşen ve zarif detay yeniden tasarlandı. ZenBook 3 serinin geri kalan üyelerine kıyasla daha ince, daha hafif, daha dayanıklı, inanılamayacak kadar güçlü ve tek kelimeyle güzel. O dünyanın en büyüleyici dizüstü bilgisayarı. ZenBook 3’e merhaba deyin.
İşçilik
Mükemmellik için üretildi
ZenBook 3 tasarımını önemli mühendislik marifetleri ve işçiliğine borçlu. Son derece ince 11.9mm profilin şıklığını koruması için sadece 3mm yüksekliğe sahip dünyanın en kompakt dizüstü bilgisayar menteşelerini icat etmemiz gerekti. Tam boy klavyeyi sığdırmak için ise kenarlarda sadece 2.1mm genişliğinde bir çevresel ses düzeni yaratmamız gerekiyordu. Bunun için ses uzmanı Harman Kardon ile işbirliği gerçekleştirip 4 hoparlörden oluşan güçlü bir ses sistemi tasarladık. ZenBook serisi benzersiz ve büyüleyici görünüşü ile ünlüdür, artık bir imza haline gelmiş, ZenBook 3’ün komple metal yekpare gövdesi üzerinde yer alan 40 zahmetli adım ile yaratılan Zen etkileşimli burgu metal kaplamasını anında tanıyacaksınız. Bu özel gövdede güzel bir değişiklik yaparak, iki adımlı anotlama sürecinden faydalanıp büyüleyici altın kenar vurguları ekledik. Bu büyüleyici konsepti eşsiz bir altın ASUS logosu ve uyumlu bir altın renk klavye arka aydınlatması ile tamamladık.

Güzellik
Daha ince. Daha Hafif. Daha Dayanıklı.
ZenBook serisi ince ve hafif tasarım konusunda her zaman bir kıstas olarak alınmıştır, ZenBook 3 ile bunu bir üst seviyeye taşıdık. Standart dizüstü alaşımlarından daha hafif fakat %50 daha dayanıklı olan uzayla ilgili çalışmalarda faydalanılan, üstün kaliteli alüminyum kullanarak toplam ağırlığı 910 grama, inceliği ise 11.9 milimetreye indirdik. Ekranı hafif, ince ve aynı zamanda dayanıklı kılmak için normal kapak camının yarı inceliğinde, 0.4mm süper güçlü Corning Gorilla Glass 4 kullandık.
11.9mm ince 910g hafif
Uzay sınıfı alaşım
50%
daha güçlü
Corning Gorilla Glass 4
0.4mm
ince & dayanıklı
Ekran
Muhteşem Görüntü
ZenBook 3 bizim ilk tam kenardan kenara Corning Gorilla Glass 4 ile kaplanan dizüstü bilgisayar ekran tasarımımıza sahiptir. 7.6mm’lik son derece ince çerçevesi ZenBook 3’e kategorisinde liderlik veren %82 ekran gövde oranı veriyor. Daha da önemlisi 12.5 inç Full HD ekranı, dikkat dağıtmayan bir şekilde bir izleme deneyimi sağlıyor. ZenBook 3, 178 derece görüş açıları, üstün renk çoğaltma özelliği ve canlı detayları ile inanılması için gerçekten görülmesi gerekilen bir ekrana sahip.
12.5”
FHD ekran
178˚
görüş açısı
7.6mm
ince çerçeve
82%
ekran gövde oranı
Ekran
Son derece gerçekçi görseller
Size en üst seviye görsel deneyim sunmak adına mümkün olabilecek en iyi görüntüleri sağlamak için ZenBook 3, ASUS’a özel görüntüleme teknolojilerini, optimize edilmiş donanım ve yazılım bileşenleri ile harmanlıyor. Daha canlı ve gerçekçi renkler sunan geniş %72 NTSC renk gamutu ve televizyon sınıfı 1000:1 kontrast oranına ek olarak ekran parametreleri üzerinde ince ayar yapma yeteneğine sahip ASUS Splendid teknolojisi, üst seviye renk doğruluğunun yanı sıra her türlü görüntü üzerinde otomatik optimizasyon gerçekleştirebiliyor. Ayrıca ASUS Tru2life Video desteği ile her video karesinde gerçek zamanlı video zenginleştirme teknolojisi kullanılarak %200 daha iyi kontrast ve noktasal keskinlik sağlanıyor.
72%
NTSC
1,000:1
kontrast oranı
Tru2Life Video
200%
video keskinliği
Performans
İnanılmaz derecede güçlü
Mühendislerimiz ZenBook 3’ü oluşturacak bileşenleri seçerken başarması neredeyse imkansız bir görev aldılar. Karşılaştıkları büyük zorluklara rağmen emsalsiz bir performans sunan son derece ince bir dizüstü bilgisayar geliştirme hayalleri başarı ile sonuçlandı. Sonuç ise karşınıza her türlü görevde durdurulması imkansız bir güç olarak çıkıyor: Gücünü en güncel Intel Core i7 işlemciler ve 16GB’a kadar 2133MHz LPDDR3 RAM’lerden alan ZenBook 3, 1TB’a kadar PCIe Gen 3 SSD ve görüntü özellikli USB-C yuvası desteği de sunuyor.
Learn more about Performance
Windows 10 Pro
Core i7
Intel CPU
Boost to
3.1GHz
frequency
1TB
PCIe Gen 3 SSD
3X
daha hızlı
SATA3 SSD
16GB
RAM
En hızlı
2133MHz
RAM
USB-C
port
Termal Sistem
Serinden de serin
Hızlı ve çok ince dizüstü bilgisayarlar ile ilgili problem aslında temel fizik kurallarıyla alakalıdır. Dizüstü bilgisayarın gövdesinin ısınmaması için içerisindeki ılık havanın olabildiğince hızlı bir şekilde dışarı atılması gerekir. ZenBook 3 içindeki güçlü Intel Core i7 işlemcisi için geliştirilen yeni soğutma sistemi sadece 0.3mm kalınlığında sıvı kristal polimer fan çarkı ve duvarları 0.1mm kalınlığında bakır alaşımlı ısı boruları gibi en son teknoloji ürünü bileşenlerden oluşur. Sadece 3mm kalınlığındaki bu yenilikçi soğutma sistemi içerideki ılık havayı nazikçe, menteşelerde bulunan gizli deliklerden dışarı atar ve en ağır iş yükleri sırasında bile verimli ve sessiz bir soğutma sağlar.
3mm
termal sistem
0.3mm
sıvı kristal polimer
Batarya
Dakikalar içinde şarj edilebilen tüm gün batarya
ZenBook 3 kadar güzel ve güçlü bir dizüstü bilgisayar ona tam bir gün boyunca güç sağlayacak bir bataryaya sahip olmalıdır. 9 saate kadar kullanım ömrü sunması için bu kadar ince bir gövdeye sorunsuzca yerleşecek, özel bir 40Wh lityum polimer batarya geliştirdik. Bu batarya, hızlıca şarj olması için geliştirilen ve onu sadece 49 dakikada %60’a kadar doldurabilecek özel hızlı şarj teknolojisini de destekliyor.
40Wh
Li-polymer batarya
9saat
batarya süresi
Hızlı şarj
60%
49 dakikada
3X
fazla batarya ömrü
Sınırsız hareket
Aynı anda her yerde
Yaşadığımız bu kablosuz dünyada, ZenBook 3, size her yerde en iyi bağlantıyı sunmak üzere güncel Bluetooth 4.1 ve önceki nesil 802.11n’ye göre daha güvenilir ve üç kat daha hızlı çift kanallı 802.11ac Wi-Fi ile donatıldı. Bunlara ek olarak özel yazılımımız sayesinde ZenBook 3’ünüz, mobil cihazlarınız veya bulutta depoladığınız dosyalarınıza hızlı, güvenli ve kullanışlı erişim için kendi özel veri bulutunuzu oluşturabilirsiniz.
802.11ac
3X
802.11n’den daha hızlı
867Mbps
hız
2 X 2
çift kanallı Wi-Fi
Klavye ve Dokunmatik Fare
Üretkenlikten ödün vermeyen tasarım
Bu son derece rahat taşınabilir dizüstü bilgisayar tasarımına sonradan eklenen bir klavyeyi hak etmeyeceği için ZenBook 3 ile beraber ona özel tasarlanan bir klavyeye sahiptir. Arka aydınlatmaya sahip tam boyutlu bu klavye kenarlarında sadece 2.1mm çerçeve ve masaüstü klavyelere benzer şekilde her tuşun ortasından diğer tuşa kadar olan mesafesi 19.8mm olacak şekilde tasarlandı. Her ne kadar bu klavye bir önceki nesile kıyasla %28 daha ince olsa da bazı rakiplerin iki katı olan etkileyici bir 0.8mm tuş basma mesafesine sahiptir. ZenBook 3’ün hassas dokunmatik faresi azami konfor ve doğruluk sunmak üzere tasarlandı. Bu teknoloji harikası dokunmatik fare akıcı bir deneyim için cam ile kaplanmış ve Palm Rejection, Smart Gestures ve el yazısı desteği ile donatılmıştır.
0.8mm
tuş basma mesafesi
19.8mm
X-pitch
arka aydınlatmalı klavye
Parmak izi sensörü
Windows Hello ile Tek dokunuş erişim
ZenBook 3’e erişim daha kolay ve güvenli bir şekilde sağlanamazdı. Dokunmatik fare üzerinde bulunan dahili parmak izi okuyucu ve Windows Hello ile artık şifrenizi her oturum açtığınızda girmenize gerek kalmıyor. Sadece tek bir dokunuş yeterli!
parmak izi
sensörü
SonicMaster Premium
Büyüleyici ses performansı
ASUS Golden Ear ekibi ve Harman Kardon bünyesinde bulunan ses uzmanları ZenBook 3’e üstün ses kabiliyetlerini kazandırmak üzere güçlerini birleştirip ASUS SonicMaster ses teknolojisinin en güncel sürümünü geliştirerek muhteşem bir sonuca imza attı. Sıralı yerleştirilen dört ayrı yüksek kalite hoparlör gerçek çevresel ses düzeni yaratmak amacıyla, bozulma olmaksızın, sinema kalitesinde gerçekçilik sunmak için akıllı dört kanallı bir yükseltici tarafından besleniyor. ZenBook 3 size gerçekten bir dizüstü bilgisayarda şimdiye dek duyduğunuz en inanılmaz ses performansını sunuyor.
Learn more about Sound
Dörtlü- hoparlör
çevresel ses düzeni
5mıknatıslı
hoparlörler
4kanal
akıllı AMP
Harman Kardon
teknolojisi
Audio Pod
Gerçek ses gücünü deneyimleyin
Güçlü tam alan hoparlörler ile müzisyenler sanki yanınızdaymış gibi hissettiren tam alan özel Bluetooth Audio Pod ZenBook 3’ün ses gücüne farklı bir boyut katıyor.
Dörtlü
hoparlörler
360˚
çevresel ses düzeni
5.1kanallı
sanal çevresel ses
Evrensel Yuva
Tamamen bağlı
ZenBook 3’ün gelecek nesil USB-C portu ile cihaz ve çevre birimlere bağlanmak daha önce hiç olmadığı kadar hızlı ve kolay. Sadece tek bir dönüştürülebilir bağlayıcı ile monitörlere bağlanabilir, güç sağlayabilir ve veri aktarımı yapabilirsiniz. Hepsi bir arada USB-C Evrensel Yuva ile SD kart okuyucu, LAN, VGA, HDMI, standart USB 3.0 ve şarj özellikli USB-C gibi ihtiyacınız olan bütün bağlantı noktalarına sahip olursunuz. ZenBook 3 ile ev veya ofisteki bütün cihazlarınıza bağlanmak çok kolay