Drone İle Teslimat PTT’de Başlayacak!

0
24 views

PTT’nin gelecek projeleri hakkında yapılan açıklamalarda drone ile teslimat döneminin başlatılacağı açıklandı.
Drone İle Teslimat PTT’de Başlayacak!
Geçtiğimiz günlerde özel bir televizyon programına katılan PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik PTT’nin geleceğindeki planlamaları hakkında bilgileri paylaştı. Kenan Bozgeyik, yaptığı açıklamalarda özelikle drone teslimatı ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Drone İle Teslimata Başlanabilecek

Kenan Bozgeyik yaptığı açıklamada PTT’nin yakın süre içerisinde drone ile teslimatlara da başlanabileceğini söylerken, bu sayede PTT, teknolojiye de ayak uydurabilecek. Drone teslimatı hakkında ilk defa böylesine açıklamalar bizzat Kenan Bozgeyik tarafından yapılırken, bu Türkiye’de aynı zamanda yeni bir dönemi de başlatacak. Daha çok yabancı firmalarda görmeye alışkın olduğumuz bu yenilikler, Türkiye’de PTT ile birlikte uygulanacak. Kenan Bozgeyik yaptığı açıklamada tarih vermekten kaçınırken, ilgili özeliğin 2017 yılı içerisinde uygulanmaya başlaması zor olarak görülüyor. Özelikle kargo sektöründe yaşanan gecikmelerin önlenebilmesi adına böyle bir kararın alındığı da belirtilirken, drone ile teslimat sayesinde gecikmelerin yaşanmayacağı ifade edildi.

Kargomatik Gelecek!

Kenan Bozgeyik tarafından yalpan açıklamalarda diğer yenilikler hakkında da bilgiler paylaşılırken, kişilerin kargomatik adı verilen cihazlardan da kargo alabileceği belirtildi. Bu bakımdan yeni dönemde kargo konusunda kişileri büyük bir kolaylık bekliyor.