Facebook Messenger Sistem Gereksinimleri Değişti

0
33 views

Facebook tarafından yapılan güncellemeler ile birlikte Facebook Messenger adı verilen uygulamanın daha iyi bir şekilde çalışabilmesi ve telefonlarda herhangi bir sorun yaratmaması adına önemli güncellemelerin yapılacağı öğrenilirken bugün gündeme gelen haberler oldukça ilgi çekti. Öyle ki gelen bilgilerde kullanıcıların 2 GB RAM’e sahip olması gerekeceği belirtildi.

Windows 10’u Kapsıyor!

Yapılan gelişmeler Windows 10 mobile işletim sistemine yönelik olurken bundan sonraki süreç içerisinde kullanım gereksinimlerinin artırılmış olması Windows işletim sistemini kullanan kişilerin bu uygulamaları kullanabilmesini zorlaştıracak. Öyle ki 2 GB RAM’in yanı sıra 64 bit mimariye sahip bir yonga setinin kullanılması da zorunlu olacak.

Yapılan açıklamalar ile birlikte Windows 10, Windows 8.1 ve Windows 10 mobile olarak adlandırılan tüm işletim sistemlerinde Facebook Messenger için belirtilen sistem gereksinimleri kullanılmaya başlanacak. Geliştirilen yeni Facebook Messenger sürümünü kullanmak isteyen kişilerin bu kriterleri sağlayamaması halinde güncellenen versiyonun kullanılması da mümkün olmayacak. Bu tür durumlarda ise hatalı ve pek çok performans sorununa yol açan eski uygulamalarun kullanılmaya devam edilmesi gerekecek.

Yapılan güncelleme her ne kadar sistem gereksinimlerini arttırılmış olması nedeniyle pek çok kullanıcı tarafından olumlu karşılanmasa da sorunsuz bir uygulamayı kullanmak isteyenler için de oldukça cazip bir seçenek yaratılmış durumda.