Hackerlar, parçalanmış Android ekranlarını kullanarak kontrolü eline alabiliyor

0
75 views

Hackerlar, değiştirilen ekranları kullanarak parçalanmış Android telefonların kontrolünü eline alabiliyor
Bir araştırmaya göre, üçüncü parti mağazalardaki parçalanmış ekranların yerini alan S martphone sahipleri, cihazlarının kesilmesi riski altında olabilir.
Negev Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, Android akıllı telefonlar için değiştirme ekranlarının, kişisel bilgileri çalmak ve onarılan bir cihazı kontrol altına almak için manipüle edilebileceğini gösterdi.

Araştırmacılar, neredeyse keşfedilmemiş olan saldırı, bir kurbanın akıllı telefonunu “ciddi ölçüde tehlikeye atmak” için kullanılabilir.

Ben değiştirmesem ekran içinde gömülü olduğu bir kötü niyetli çip yoluyla çalışır. Yonga görece kolaylıkla ekrana uygulanabilir ve sonra telefona girmek için kullanılır.

Araştırmacılar, Huawei Nexus 6P akıllı telefonu ve bir LG G Pad 7 tableti kaçırarak saldırıyı gösterdiler. Etkilenen aygıtlara yazdıklarını (örneğin, parolalar) kaydedebildiler, uygulamalar indirebildiler ve kullanıcıları kötü niyetli web sitelerine gönderdiler.

Araştırmacılar, ele geçirilen cihazın bir kullanıcının fotoğrafını çekip bir e-postayla korsanlara gönderilmesini emredebilir. Az miktarda ilave işle, etkilenen aygıtların işletim sistemine erişmek için manipüle edilmiş ekranı da kullanabildiler.

T hey, kesmek bir iPhone üzerinde de çalışabilir, ancak bunu göstermediğini söyledi.

T zararlı çip resmi biri gibi görünmek için yapılabilir olarak o kısır saldırı, hatta akıllı telefon teknisyenlere, algılanamaz. Fiziksel bir saldırı olduğu için anti-virüs araçlarıyla da tespit edilemez.

Araştırmacılar akıllı telefon üreticilerine bu tür bir kesmenin mümkün olmasını önleyecek bir fiziki savunma sistemi oluşturmaya çağırdı.

Negev araştırmacıları , “İyi motive olmuş bir düşman, bu tür saldırıları büyük ölçekli veya belirli hedeflere karşı tam kapasite ile yükleyebilecek durumda olabilir” dedi . “Sistem tasarımcıları yedek bileşenleri telefonun güven sınırının dışına çıkarmayı düşünmeli ve savunmalarını buna göre tasarlamalıdır.”

Apple, üçüncü taraf teknisyenlerin iPhone ve iPad ekranlarını değiştirmesini zorlaştırdığı için eleştirilmektedir.

Avustralya’nın tüketici gözlemcisi, bu yılın başında Apple’a dava açtı ve kırık ekranların yerini üçüncü partilerin aldığı sırada çalışan cihazları kasten durdurdu.