Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram’da Hikayeler Değişiyor

Instagram’da Hikayeler Değişiyor

0
24 views

Instagram adı verilen sosyal medyada hikaye özelliğinin daha fazla kullanılması ve oluşturulmuş hikayelerin daha fazla kişiye ulaştırılabilmesi adına yeni bir değişiklik yapılacak. Bu değişiklik ile birlikte artık keşfet sekmesinde bulunan hikayeler herkese açık bir şekilde sunulacak.

 

Keşfet Sekmesinde Yer Alacak

Instagram bugün resmi blog adresi üzerinden yaptığı açıklamalarda Instagram’da kullanımda olan hikayeler özelliğini yenileneceği ve bazı küçük değişiklikler yapılacağını duyurdu. Yapılacak değişiklikler kullanıcıların hikayeler özelliğini ile oluşturduğu hikayelerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacak. Öyle ki resmi açıklamalarda belirtildiği gibi kullanıcılar tarafından oluşturulan hikayeler keşfet sekmesi altında yayınlanacak ve böylece yeni kişiler keşfetmek isteyen pek çok kullanıcı burada yeni hikâyelerle tanışacak.

Bu durum kullanıcıların birbiriyle etkileşimini arttıracağı gibi oluşturulmuş hikayeler için daha fazla bildirim alacak. Açıklamalarda 300 milyonu geçen günlük aktif kullanıcısıyla oldukça etkin bir hale gelen Instagram’ın yeni özellikler ile birlikte çok daha aktif bir yapıya geleceği ve çok tercih edilen hikayeler özelliğinin de bu güncellemeyle birlikte daha fazla ilgi göreceği ifade edildi. Kullanıma sunulduğu ilk günden itibaren bugüne kadar yoğun bir ilgi gören hikayeler özelliği şu ana kadar 100 milyon kullanıcı tarafından tercih edildi.

YORUM YOK