Microsoft’tan yenilikçi Edge kararı

0
24 views
Microsoft'tan yenilikçi Edge kararı
Microsoft'tan yenilikçi Edge kararı

Microsoft, Windows 10 ile birlikte kullanıcılara sunduğu Edge internet tarayıcısını her zaman güncel tutabilmek için, güncellemeleri işletim sisteminden bağımsız hale getirdi.

Microsoft’tan yenilikçi Edge kararı!
Microsoft, windows 10 işletim sistemi ile birlikte yıllardır kullanmakta olduğu Internet Explorer‘ı ikinci plana atarak, kullanıcıları yeni Edge internet tarayıcısı ile buluşturdu. Chrome ve Firefox gibi popüler tarayıcılar ile yarış içerisine giren Edge‘nin en büyük dezavantajı, yalnızca windows 10 ile çalışıyor olması.

Edge, Chrome Uzantılarını Destekleyecek Edge, Chrome Uzantılarını Destekleyecek
Edge, Microsoft’un gözbebeği ve tarayıcısının daha geniş bir alanda kullanılmasını istiyor. Bu…
Tabi Microsoft Edge, her ne kadar Chrome gibi tarayıcıların oldukça gerisinde kalmış olsa da, üstün olduğu bazı yetenekleri bulunuyor. Örneğin kullanıcıların büyük bir bölümü, dokunmatik ekrana sahip olan ve Windows cihazların en iyi tarayıcı deneyimini Edge’nin sunduğu belirtiliyor.

Diğer tarayıcılar ile rekabeti kolaylaştırmak isteyen Microsoft, yeni bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.

Edge, Güncellemeleri Windows Mağaza Üzerinden Alacak!
ABD merkezli Teknoloji devi, Edge tarayıcısı için güncellemeleri Windows Update yerine Windows Mağaza üzerinden yayınlamaya başlayacak. Bu sayede daha kısa aralıklarla güncellenecek olan Microsoft Edge‘nin, yenilikçi ruhunu koruması sağlanacak.

Bu değişikliğin beraberinde getireceği bir diğer etki ise işletim sistemi kısıtlamasının kalkması. Posta ve Takvim gibi yerleşik uygulamaları Windows Mağaza üzerinden güncelleyen Microsoft’un, Edge’yi Windows 8 ve 8.1 kullanıcılarına sunmasının güncelleme kaynağının değişmesi ile birlikte mümkün olabileceği belirtiliyor.