NOKİA 8 SÜRÜM TARİHİ, HABERLER VE ÖZELLİKLER

1
22 views

Telefonla pazarın en iyilerinden biri olan Nokia, ölümden döndü ve 2014’ten beri ilk amiral gemisi telefonunu duyurdu.

HMD Global, Nokia markasını üstlendi ve adı taşıyan telefonlar ütretiyor. Şirket tarafından önceden tasarlanmış birkaç orta sınıf telefon gördük ancak markanın geri dönüşünden bu yana ilk defa bir amiral gemisi gördük.

Telefon, çift sensörlü bir kamera, güçlü bir yonga seti ve güzel bir yeni tasarıma sahip. Bu nedenle, yeni Nokia 8 hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için aşağıda okuyabilirsiniz.

Nokia 8 ne, ne zaman, ne kadar,?

Bu ne? Bir amiral gemisi Nokia telefonu

Ne zaman dışarı çıktı? 16 Ağustos’ta açıklanacak, Eylül ayında piyasaya sürülecek

Bu ne kadara mal olur? 599 € ‘ya (yaklaşık 550, 700 $, 890 $) pahalı

Nokia 8 sürüm tarihi ve fiyatı

16 Ağustos’da piyasaya çıktı, Eylül ayında piyasaya sürülecek

Beklediğiniz kadar düşük olmayan diğer amiral gemilerine benzer bir fiyat

Nokia 8, bu yılın eylül ayında dünyaya acılıyor. Telefonun kesin çıkış tarihi şu anda net değil ve önümüzdeki haftalarda daha çok şey dinlemeliyiz.

Nokia 8’in İngiltere’ye geleceğini kesin biliyoruz ancak ABD ve Avustralya’da başlatılıp başlatılmayacağı konusunda bir söz yok. Daha çok şey bildikçe, daha fazla ayrıntıyla güncelleşeceğinden emin olacağız.

Nokia, başlangıçta biraz daha düşük olmasını beklediğimizde, telefonların pahalı ucunda olacak şekilde, 599 Euro (yaklaşık 550, 700 $, 890 $) bir resmi fiyat duyurdu.

Nokia 8 ekran

5,3 inç ekran, LCD panel

Bir QHD çözünürlüğü, inç başına 554 piksele

Nokia 8, 5.3 inçlik garip bir boyutta ekrana sahip. Bu da modern telefonlarda pek kullanılmıyor. Bu, Şeref 9 ekranından biraz daha büyük ve OnePlus 5 ekranından biraz daha küçük olduğu anlamına geliyor .

Bununla birlikte, QHD çözünürlüğü, özellikle de bu boyuttaki bir ekran için yüksek çözünürlükte 554 piksele eşittir. Aynı zamanda 700 nits’lik bir parlaklığa erişebilir; bu da süper parlak ve parlak güneş ışığında okunması kolay olması anlamına gelir.

Ne yazık ki, öne bakan parmak izi tarayıcı ve ön kamerada süper yüksek çözünürlüklü bir sensör için yer açılmasını söyleyen HMD Global temsilcisi, Nokia 8’de söylentilere göre uçtan uca ekran gerçek haline gelmedi.

Nokia 8 kamera ve batarya

Çift lensli 13MP fotoğraf makinesi

Zeiss ile işbirliği yaptı

Hızlı şarj 3.0 ile 3,090mAh pil

Nokia 8’de şirket için bir ilk olan ve bu yılın başlarında gördüğümüz orta menzilli telefonlardan daha iyi bir fotoğraf çekmesi gereken çift sensörlü bir kamera var.

Tek renkli 13MP sensör ile birlikte RGB (renkli) 13MP sensörü kullanır ve daha düşük düşük ışıklı fotoğrafçılık sağlamak için her birinden alınan görüntüleri birleştirir. Tek renkli sensör, yalnızca siyah beyaz olduğu için daha ayrıntılı alması gerekir ve bunu tam renkli görüntüye katlayın.

Sadece tek renkli kamera ile de çekim yapabileceksiniz, ancak sadece 13MP’lik bir sensör olduğundan çözünürlüğün biraz daha düşük olmasını bekleyeceksiniz.

Telefondaki öne bakan atıcı, aynı zamanda, bazı olağanüstü övgü çekimlerine izin verecek bir 13MP sensör. Nokia’nın rahatsız edici bir şekilde #Bothie olarak adlandırdığı aynı anda hem ön hem de arka kameralarından çekmenizi sağlayan bir kamera modu var.

Nokia 8’deki batarya sadece 3,090mAh’lik bir güç ile iyi gelmiyor ve bu da yüksek teknoloji özellikleri ve QHD çözünürlük ekranı göz önüne alındığında zorlanıyor.

Qualcomm’un Hızlı Ücreti 3.0 teknolojisi burada da var ve hepsi telefonun alt kısmındaki USB-C bağlantı noktası üzerinden çalışıyor. Gerçi kablosuz olarak Nokia 8’i şarj etmeyi beklemeyin.

Nokia 8 dahili özellikler ve işletim sistemi

Snapdragon 835 yonga seti

4GB RAM

256 GB microSD desteği ile 64 GB depolama alanı

Qualcomm’un en yeni ve en iyi Snapdragon 835 yonga seti burada ve Nokia 8’i kullanırken kendine has bir deneyim yaşamanız anlamına geliyor. Bu, telefonda da 4GB RAM ile birlikte çalışıyor.

Depolama açısından biliyorsunuz 64GB’lık bir kartınız var, 256GB’a kadar microSD desteği de var. Telefon aynı zamanda Android 7.1.1 yazılımını çalıştırıyor ve yeterli stokta görünüyor, dolayısıyla bir Google Pixel kullandıysanız yazılımı buradan tanıyorsunuz.

 

1 Yorum