Samsung Bixby Voice dijital ses asistanının piyasaya sunulacağını açıkladı

0
47 views

Samsung, bugün başlayacak olan Bixby Voice’un 200’den fazla ülkede resmen satışa sunulacağını açıkladı.

Telefonunuzda oldukça büyük bir güncelleme olacak ve 23 Ağustos’ta Galaxy Note 8’in piyasaya sürülmesi ile büyük oranda gerçekleştirilecek. Bu nedenle, neler olup bittiğini anlamanıza yardımcı olacak küçük bir rehber oluşturduk. Yol boyunca bekleyebileceğiniz servis ve hafif devir hızları.

Bixby Voice nedir?

Bixby Voice, muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi, Samsung’un Bixby dijital asistanının ses komuta unsurudur.

Tuhaf bir ifadeyle, Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus telefonun yan tarafında bir Bixby donanım düğmesi ile başlatıldı, ancak yalnızca yaklaşan takvim etkinlikleri, sağlık güncellemeleri ve haberler ile ilgili bir portal olan Bixby Home etkinleştirildi.

Bixby Voice, bu donanım düğmesini basılı tutarak veya ‘Merhaba Bixby’ diyerek ve sonra ne olduğunuzu akıllıca anlayarak, telefonla etkileşime girmenizi sağlar.

Samsung’daki Yazılım ve Servislerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve İcra Başkan Yardımcısı Injong Rhee, TechRadar’a şunları söyledi: “Başlangıçta 10 başvuruyu [desteklediğimizi] ve bunun insanların kullanması için yeterli olmadığını söyleyen birçok geribildirim aldık.”

Bu yüzden marka, Bixby Voice’un kullanabileceği uygulama miktarını iyileştirmek için çalışıyor ve bu emeğin meyvelerini şu anda dünya çapında kullanıma sunuyor.

Bixby Voice’u nasıl indirebilirim?

ABD ve Güney Kore’de zaten mevcut olan güncelleme, zaten telefonunuzda olmalıdır. Değilse güncellemeyi tetiklemek için telefonun yan tarafındaki Bixby düğmesine basın – anlık olmayabilir, ancak gün içerisinde kullanıma sunulması gerekebilir.

Bixby Voice ne yapabilir?

Samsung’un Bixby arkasındaki fikir sadece bir ses asistanı değil, sizi telefonla bağdaştıran daha bütünsel bir yardımcı.

Ses, her bir etkileşimde ne istediğinizi anlayan telefonla sesden dokunarak kameraya sorunsuz hareket edebilmenizdir.

“Iron Man filmini izlerseniz, Tony Stark orada oturuyor, temsilci ya da asistan Jarvis’le etkileşime giriyor ve onun için uygun tüm araçları kullanıyor” diye açıkladı Rhee, filmi Samsung’un sahip olduğu hedefi vurgulamak için kullandığını açıkladı. Bixby.

“Klavyeyi kullanıyor ve onunla konuşuyor; ellerini kullanıyor, döndürüyor ve bu noktada ve bu bağlamda ve onun gerçekten manipüle ettiği nesnede kullandığı her şeyi rahat hissettiriyor.”

Bixby Voice, yapmaya çalıştığınız şeyi dinleyecek ve bunu yapmak için gereken uygulamaları yapacaktır. Böylece ‘Selfie al’ diyebileceksiniz ve kamera açacak, öne bakan sensöre çevirecek ve dokunmayacak şekilde sizin için kenetlenecektir.

Sonra ‘Facebook’a bu fotoğrafı gönder’ veya ‘Annime o fotoğrafı gönder’ diyebilirsin ve Bixby bununla ne demek istediğini bilecek ve tek seferde yapacak.

Bixby için ‘tarifler’ de ayarlayabilirsiniz, burada komutlar söyleyerek eylemlerin bir demet sağlayacaktır. ‘Ben pişiriyorum’ diyerek en sevdiğiniz yemek tarifi sitesini açabilir, müzik çalabilir ve ekran parlaklığını hemen yukarıya çevirebilir ve böylece telefonu daha kolay görebilirsiniz.

Bixby’nin bildiklerinin yüzlerce, hatta binlerce olmasa bile gördük ki, o noktada telefonda nereye olduğunuza bağlı olarak bunları farklı şekillerde yorumlayabiliyor.

Ancak, toplam değil. Garip bir şekilde Bixby, telefon ekosisteminin dışında birçok şeyi yapamaz; bu nedenle ‘Google’ın asıl başkanı kim?’ Gibi şeyleri sormak için hala Google Asistanı’nı (Galaxy S8’de de bulunur) kullanmanız gerekir.

Samsung, işlevselliğin geldiğini söylüyor, ancak henüz orada değil.

Samsung Bixby Voice Hangi diller geliyor?

Burada işlerin açıklanması biraz zorlaşıyor. Bixby Voice şu an için ABD’nin İngilizce ve Korece dilinde sunulacak, ancak dünya çapında.

Açıkçası, bazı konularda, özellikle de farklı kültürlerin bir kelimenin etkili olabileceğini söylediği bölgesel lehçeler etrafında ilerleyecektir.

Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nde veya Güney Kore’de değilseniz, bir şeylerin iyi tercüme edemeyeceği iyi bir şans var demektir.

Bununla birlikte, Bixby’nin gösterilerinde, Amerikan ve İskoç aksanlı kişilerin anında ses tanımayla anlaşıldığını gördük ve doğru kelimeleri bulamamış olsa bile, telefon sorulan şeyi çözdü. .

Bixby, sesinizi de öğrenmek için tasarlandı, bu yüzden bölgesel bir lehçe her konuşulduğunda telefon bu bilgiyi buluttaki daha geniş veritabanına geri döndürüyor ve sonuçları zamanla iyileştirmelidir.

Bixby Voice’un geleceği nedir?

Gelecekte Samsung, Bixby’i Alexa, Siri ve benzeri bir rakip olarak görüyor – bu nedenle TV uzaktan kumandanızla konuşabilir ve Spotify’da bir şarkı çalabilir veya telefonunuzdan servisi klimayı açmasını söyleyebilirsiniz. Daha fazla Samsung ürününde yer alıyor.

Samsung, kısa vadede Bixby sesiyle çalışan uygulamaların sayısını artırmaya devam edecek, bu nedenle üçüncü taraflar da hizmeti destekleyebilir. Bu, akan sitelerdeki şarkılar arasında arama yapmak, belirli işlevleri uygulamalarda açmak ve mümkünse Samsung olmayan cihazlara bağlanmak için ses kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

“Bize birçok farklı OEM firması tarafından yaklaşılıyor” diye Rhee bize doğruladı. “Sadece akıllı telefonlar değil, araba üreticileri hakkında konuşuyoruz ve ses yapımcısı gibi diğerleri bize de geliyor” dedi.

Ancak şu an için Bixby Ana Ekranınıza göz kulak olun ve güncellemenin ne zaman göründüğünü görün – ve Bixby’nin neler yapabileceğini görmek için rastgele sorular sormaya başlayın.