Samsung Galaxy S8 Çıkış Tarihi, Fiyat ve Özellikleri

0
38 views
Samsung Galaxy S8 Fiyatı
Samsung Galaxy S8 özellikler

Samsung’un önümüzdeki yıl tanıtması beklenen Galaxy S8‘e modeline ait bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Her geçen gün piyasaya daha çok hakim olmaya başlayan samsung firmasının sunduğu telefonlar yenilikleride beraberinde getiriyor. Samsung S7 Edge’nin bir üst modeli olan telefon kullanıcıları tarafından merakla bekleniyor. Şimdi dünyadaki teknoloji haber sitelerinden toparladığımız bilgileri sizinla paylaşalım.

 • Samsung Galaxy S8 özellikleri

Teknoloji devlerinden Samsung firması, 2017 yılında çıkacak olan Galaxy S8 cihazında kendi ürettiği işlemcileri kullanmayı planlanıyor. Geçtiğimiz yıllarda Samsung Exynos serisi işlemci üretimine büyük yatırımlar yapmıştı. Uzun süren çalışmalar sonucunda Exynos işlemci sistemini teknoloji piyasasına sunan ve Samsung Galaxy S7 modelinde de kullanan Samsung, yeni nesil cihazlarında da kullanmaya devam edecek gibi gözüküyor.
Üst tedarik zinciri kaynaklarından gelen yeni raporda, Samsung’un az bir ihtimalle 6 GB RAM’i Note 6’da kullanabileceği vurgulanmıştır. Fakat Güney Koreli şirket büyük olasılıkla 6 GB‘lık RAM’i ilk olarak Galaxy S8 modelinde kullanacağı belirtilmiştir.
Daha önceki yıllardaki tanıtımlara bakılarak çıkış tarihi 2017 Nisan ayı olacağı tahmin edilmektedir. Nisan ayına doğru telefon hakkındaki söylentiler her geçen gün artacak.
Önümüzdeki yıl tanıtması beklenen Samsung Galaxy S8’e ait konsept görüntüleri yayınlandı. Şirket bu yılın ikinci ayında Galaxy S7’nin tanıtımını yaptı.
En büyük rakibi Apple ile rekabetini devam ettirebilmek için yeni amiral gemisinin çalışmalarına devam ediyor ve bir tasarımcı Galaxy S8’i tasarladı.
Yayınlanan Samsung Galaxy S8 konsept görüntülerinde, şirketin daha önce kullandığı kavisli ekranlara göre farklı bir boyuta taşınarak ikiye çıkarıldı.
Yuvarlak hatlara kavuşan telefonda en büyük yeniliklerden birisi de arkasındaki projeksiyon cihazı.
Kamera Özellikleri Optik Görüntü Sabitleyici, Yüz Tanıma,HDR, coğrafi etiketleme, Otomatik lazer odak

 • Batarya 4000 mAh
  Kamera – Ön 8 Megapixels
  Kamera – Arka 16 Megapixels
  Renkler Siyah, altın, mavi ve beyaz
  Hafıza 64 ve 128 GB dahili bellek ve arttırılabilir
  RAM 6 GB RAM
  Galaxy S8 Fiyat 850 USD, 775 Euro
  İşlemci Exynos serisi
  İşletim Sistemi Android işletim sistemi 2017
  Ekran 5.2” 4096 x 2160 ekran ve 4K ekran
  Tanıtım Tarihi Nisan 2017