Taşınabilir Oyun Bilgisayarları

0
89 views
Taşınabilir Oyun Bilgisayarları
Taşınabilir Oyun Bilgisayarları

Sıkı bir oyuncuysanız ve yakın zamanda oyun bilgisayarı almayı düşünüyorsanız, sizler için hazırladığımız en iyi oyun bilgisayarları önerimize göz atmanız gerekiyor.

En iyi Taşınabilir Oyun Bilgisayarları
Yakın geçmişe gittiğimizde genellikle üst seviye sistem gücü isteyen video işleme, tasarım ve Oyun gibi işlemler için kullanılan bilgisayarlar, genellikle masaüstü bilgisayarlar oluyordu. Çünkü taşınabilir bilgisayarlar, en zorlu işlemlerin üstesinden gelebilecek kapasitede pek değillerdi.

Yeni işlemciler ve grafik kartlarıyla beraber, güç tüketim seviyeleri ve boyutlar daha azaldı ve taşınabilir bilgisayarlara girmeye başladı.

Son 5 yıldır taşınabilir oyun bilgisayarları pazarı epey büyüdü. Peki taşınabiir oyun bilgisayarı almak isteyenler, hangi modeleri tercih etmeliler? Bu rehberi sizin için hazırladık.

En iyi Taşınabilir Oyun Bilgisayarları
Son dönemde satışa sunulan oyun odaklı laptopların ekran kartları; masaüstü çözümlerine yakın, bazen de üstünde bir performans sergiliyor.

Biz de bu haberimizde laptop seçiminde karar veremeyen sıkı oyuncular için en iyi oyun laptoplarını bir araya getirdik. Yüksek ve orta performansa sahip olan oyun laptop önerileri, seçim yapmanızda büyük kolaylık sağlayacaktır.

GT80 2QE TITAN SLI
Laptop önerimize, MSI firmasının en güçlü oyun laptopu ile başlıyoruz. MSI GT80 Titan 2QE modelinin hedef kitlesi fiyatından da anlayacağınız gibi hardcore oyunculara hitap ediyor. 2 adet GTX980M (SLI) ekran kartı ve 5. Nesil Intel Core i7-4980HQ işlemciden gücünü alan bu laptop, grafik performansı ile oyuncuları büyülüyor.

GTA 5, Middle-earth: Shadow of Mordor, The Witcher 3, Battlefield Hardline ve Far Cry 4 gibi oyunları bu MSI GT80 Titan 2QE ile Ultra ayarlarda FPS sorunu yaşamadan oynayabilirsiniz.

Taşınabilir Oyun Bilgisayarları

Farklı tasarımı ile diğer laptoplardan ayrılan GT80 2QE Titan, Cooler Boost 3 Teknolojisi ile sıcak yaz günlerinde, işlemci ve grafik kartının soğuk kalmasını sağlayarak performans düşüklüğü yaşatmıyor. Killer Double Shot Pro Ethernet girişi sayesinde online oyunlarda rakiplerinizin bir adım önünde olabilirsiniz.

  • GT80 2QE TITAN SLI Teknik Özellikleri
    İşlemci Modeli: 5. Nesil Intel Core i7- 5950HQ
  • Grafik İşlemcisi: NVIDIA GeForce GTX 980M SLI 256BIT
  • Ekran Kartı Belleği: 8 GB
  • Sistem Belleği: 32GB RAM
  • Ekran Boyutu: 18.4 inç (1920×1080)
  • Ağrılık: 4.5 KG

Yazının başında bu laptopun sıkı oyuncular için olduğunu belirtmiştik. GT80 2QE TITAN SLI fiyatı 15.000 ile 17.000 arasında değişiyor.